Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
2017-05-26 09:49:13
Kolejne środki UE dla wielkopolski
do podziału

Tylko do końca czerwca rozpoczną się nabory wniosków w 10 planowanych konkursach w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  Kolejny kwartał 2017 roku jest już za półmetkiem. Samorządy, organizacje pozarządowe, a także przedsiębiorcy czekają na kolejne ogłoszenia o konkursach na unijne dotacje. 

W najbliższym czasie będzie ich sporo. Tylko do końca czerwca rozpoczną się nabory łącznie w 10 konkursach. 

Zakres przedsięwzięć, które będą mogły uzyskać dotacje, jest bardzo szeroki - począwszy od projektów inwestycyjnych, których wsparcie finansowane będzie z Funduszu Rozwoju Regionalnego, po projekty, które otrzymają dotacje z Europejskiego Funduszu Społecznego, między innymi zmierzające do aktywnej integracji osób lub grup zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. 

Przyszli beneficjenci, którzy planują starać się o fundusze unijne, z reguły przygotowują projekty z dużym wyprzedzeniem i z niemal gotową dokumentacją czekają na ogłoszenie konkursu. 

Teraz będą mogli precyzyjniej zaplanować przygotowania. Zarząd województwa wielkopolskiego, ogłaszając harmonogram konkursów, będzie podawał konkretny miesiąc, w którym nabór się zacznie. 

Dotychczas w harmonogramach widniała jedynie informacja o kwartale, na który zaplanowano konkurs. Przyszły beneficjent, dysponując informacją o tym, że nabór odbędzie się na przykład w IV kwartale, musiał się liczyć z tym, że składanie wniosków będzie mogło się rozpocząć z równym skutkiem w październiku, jak i w grudniu. Teraz będzie wiedział dokładniej, na kiedy się przygotować.  

 

Zapraszamy do zapoznania się harmonogramem naborów w województwie wielkopolskim, który jest dostępny pod tym linkiem.

 

Pełna treść artykułu: naszemiasto.pl Poznań  

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/fundusze-europejskie-wielkopolska-sie-zmienia-kolejne,4121444,art,t,id,tm.html