Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
2015-08-27 08:38:35
Dotacje na badania
w Polsce wschodniej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w najbliższym czasie planuje rozpocząć nowy nabór wniosków na działania związane z projektami badawczo-rozwojowymi, realizowanymi przez sektor MŚP. Konkurs pod nazwą Działanie 1.3 Ponadregionalne powiązania kooperacyjne / 1.3.1 Wdrażanie innowacji przez MŚP, realizowanego w ramach PO Polska Wschodnia zostanie prawdopodobnie uruchomiony 31 sierpnia 2015. Nabór wniosków potrwa do 30 października bieżącego roku.  Środki finansowe w ramach konkursu zostaną przeznaczone m.in. na dotacje na badania. Maksymalna wysokość grantu wynosić będzie 7 000 000,00 zł.

 

W konkursie mogą wziąć udział mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy będą mogli aplikować o środki na realizacje inwestycji początkowej i prowadzące do stworzenia innowacyjnych (przynajmniej na poziomie kraju) produktów poprzez wdrożenie (własnych lub nabytych) wyników prac B+R (badawczo-rozwojowych).

 

Dotacje unijne dla firm zaczynają szerokim strumieniem płynąć do polskich przedsiębiorców. Oferowane na początku wsparcie unijne dla firm dzięki dużej alokacji środków finansowych daje duże szanse na pozyskanie dotacji. Oprócz sporządzenia wniosku o dofinansowanie nasza firma oferuje również Państwu rozliczenie projektów unijnych.

 

Kompleksowo zajmujemy obsługą całego procesu pozyskania i rozliczanie dotacji.  Dotacje na innowacje to jedna z naszych specjalności. Jeżeli są Państwo zainteresowani złożeniem wniosku w ramach w/w konkursu zapraszamy do współpracy.

 

Więcej szczegółów na temat konkursu w ramach Działania 1.3 znajdą Państwo pod tym odnośnikiem.

 

Źródło: Serwis Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, www.polskawschodnia.gov.pl z dnia 27.08.2015 r.