Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
2015-07-31 08:57:51
Już niedługo startuje konkurs PARP
Bon na Innowacje!

Prawdopodobnie już dzisiaj tj. 31 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosi kolejny konkurs z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój pod nazwą Bon na Innowacje.

 

Celem konkursu będzie finansowanie inwestycji zmierzających do pobudzenia współpracy sektora nauki z przedsiębiorcami poprzez finansowanie usług świadczonych przez jednostki naukowe (dotacje na innowacje). Planuje się, że wspartych zostanie około 2300 przedsiębiorców w zakresie opracowania wyrobu, usługi, projektu wzorniczego.

 

Jakie projekty będą dofinansowane w ramach działania – związane z zakupem usługi polegającej na opracowaniu: nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, nowej lub znacząco ulepszonej technologii produkcji, nowego projektu wzorniczego; nowej lub znacząco ulepszonej usługi.

 

Kwota dofinansowania – Poziom dofinansowania: do 70% dla średnich przedsiębiorców oraz do 80% dla mikro i małych przedsiębiorców. Wartość wydatków kwalifikowanych w ramach projektu - Minimalna kwota wydatków kwalifikowanych na jeden projekt to 60 000 zł, zaś maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych na jeden projekt to 400 000 zł.

 

Dla kogo  – mikro, mali i średni przedsiębiorcy.

 

Ogłoszenie konkursu: 31 lipca 2015 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków: 31 sierpnia 2015 r.
Zakończenie naboru wniosków: 30 grudnia 2015 r.

 

Zainteresowanych tematem konkusu na bon zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego dotyczącego przedmiotowego konkursu. O planowanym konkursie opowiada Pani Anna Kacprzyk z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Dotacje na badania to jeden z filarów nowoczesnego przedsiębiorstwa. Gorąco zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do współpracy z nami w zakresie pozyskania dofinansowania.

 

Źródło: http://poir.parp.gov.pl; http://funduszeue.wp.pl z dnia 31 lipca 2015 r.