Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
Biuro Doradczo Szkoleniowe GRANT
2015-07-20 14:34:49
Dotacje dla rolinków
ARMiR ogłasza nowy nabór!

Od 20 sierpnia do 2 września 2015 r. będzie można składać wnioski o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

 

Kto może składać wnioski? Osoba która:

 

  • ma nie więcej niż 40 lat,
  • posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe,
  • po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem, co oznacza, że do dnia złożenia wniosku nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący,
  • stała się właścicielem  lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego złożeniem.

 

Dotacje dla rolników mogą być przede wszystkim przeznaczone na zakup środków trwałych (maszyny i urządzenia rolnicze) oraz np. prace budowlane mające na celu modernizacje gospodarstwa rolnego. W ramach przyznanej pomocy młodzi rolnicy mogą otrzymać do 100 tys. zł wsparcia. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie Agencji Restruktyryzacji i Modernizacji Rolnictwa - kliknij tutaj.

 

Źródło: ARiMR, www.armir.gov.pl z dnia 20 lipca 2015 r.